Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 3 kwietnia 2011

Zabytkowa apteczka z XIX wieku w stylu eklektycznym.
Przedmiotem który zawsze cieszy oko i może znaleźć zastosowanie w domu są zabytkowe apteczki. Nie mówię o tym aby koniecznie przechowywać w nich leki chociaż są do tego przeznaczone. Wiele osób używa je również jako szafki na klucze lub drobiazgi. W każdym razie są to bardzo ładne i praktyczne przedmioty.Pierwsza z szafek jest wykonana z drewna dębowego, zrobiono ją pod koniec XIX wieku. Konstrukcja szafki jest doskonale zachowana w doskonałym stanie, mankamentem jest brak szufladki którą należy odtworzyć.
WYMIARY: szerokość 32,5 cm, głębokość 16 cm, wysokość szafki 53 cm, wysokość z koroną 60 cm.
Druga szafka pochodzi również z drugiej połowy XIX wieku. Jest to wyjątkowo dekoracyjny przedmiot zrobiony z drewna olchowego. Szafka jest kompletna i dobrze zachowana w oryginalnym stanie, na drewnie widać pewną ilość śladów po owadach.
WYMIARY: szerokość 36 cm, głębokość 19 cm, wysokość 49 cm.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza