Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 3 kwietnia 2011

Biblioteka gabinetowa z dębowego drewna, lata 1910-20.


Biblioteka z drewna dębowego z lat 1910-20, mebel o spokojnym i klasycznym kształcie. Ciekawostką dodającą uroku dla tego mebla jest otwarta wnęka nad środkowymi drzwiami oraz bardzo ładne kryształowe szybki.
Biblioteka posiada czworo drzwiczek oraz trzy szuflady, półki mają regulowaną wysokość. Dużym atutem biblioteki jest możliwość łatwego rozbierania jej na części do transportu. Montaż i demontaż mebla zajmuje każdorazowo około 15-20 minut - taka przedwojenne Ikea tylko z tą różnicą, że zawsze złoży się poprawnie i będzie działać - udowodniła to przez ostatnie 90 lat.
Biblioteka jest bardzo dobrze utrzymana w oryginalnym stanie. Jest to mebel który zarówno może się sprawdzić w gabinecie bądź biurze jak i może pełnić funkcję kredensu w salonie.
WYMIARY: szerokość 188 cm, głębokość 45 cm, wysokość 204 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz