Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 3 kwietnia 2011

Wysoka biblioteka w stylu ludwikowskim z drugiej połowy XIX wieku.


Bardzo ciekawy mebel z drugiej połowy XIX wieku - dwudrzwiowa biblioteka wykonana z drewna orzechowego.  Jest to piękny  i wysoki mebel o spokojnej linii, tak ładne biblioteki jak ta trafiają się bardzo rzadko. W meblu doskonale wyglądają książki, może on też służyć do eksponowania porcelany i bibelotów. Biblioteka posiada półki o regulowanej wysokości, konstrukcja mebla jest bardzo dobrze zachowana w oryginalnym stanie. Oryginalna politura zachowała bardzo ładny połysk. Jest to jeden z tych mebli które mogą się podobać ludziom ceniącym sobie przedmioty z naturalną patyną.
WYMIARY: szerokość 120 cm, głębokość 51 cm, wysokość 200 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz