Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


wtorek, 22 lutego 2011

Zabytkowa lampa naftowa z końca XIX wieku.


Oto jeden z drobnych przedmiotów który powinien zagościć w każdym stylowym wnętrzu -  piękna, wysoka i dosyć ciężka lampa naftowa pochodząca z przełomu XIX i XX w. Lampa posiada bardzo ładny duży zbiorniczek na naftę wykonany z grubego szkła w kolorze turkusowym. Szkło zbiornika jest karbowane. Ładnie wyprofilowana noga z chromowanego cynkalu w kolorze srebrnym nadaje lampie wyniosłą formę. Na kominie lampy znajduje się logo firmy , która przedmiot stworzyła . Na pokrętle także jest logo firmy. Lampa jest niezwykle dekoracyjna - prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

WYMIARY: wysokość całkowita 59 cm, wysokość nogi 21,5 cm, wysokość komina 23 cm, wysokość zbiornika na naftę 11 cm, średnica zbiornika 12 cm, wymiary podstawy 10,5 cm x 10,5 cm.

1 komentarz:

  1. Oferujemy nasze lampy naftowe. Wykonane z mosiądzu i szkła. Lampy nie tylko są dekoracyjnym dodatkiem ale nadają się do użytku po nalaniu nafty.
    Zapraszamy na naszą stronę www.stylmark.pl

    OdpowiedzUsuń