Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 6 marca 2011

Zegar stojący, kwadransowy Art Deco dla konesera.


Stojący zegar początku XX wieku, lata 1920-40 w stylu Art Deco. Zegar ma niezwykłe kształty i nie sposób się oprzeć jego urokowi, doskonałe proporcje detali i wysokiej jakości materiały które użyto do jego wykonania decydują o jego wyjątkowości. Skrzynka zegara jest bardzo dobrze zachowana w oryginalnym stanie w zasadzie nie wymaga renowacji. Stara politura zachowała piękny połysk i doskonale podkreśla barwę i rysunek drewna. Skrzynka jest zrobiona z użyciem oklein z drewna orzechowego. W drzwiczkach jest duża szyba z kryształowego szkła.  Zegar posiada sygnowany mechanizm - P.L. 116 o numerze 4959. Zegar wybija pełne i pół godziny oraz kwadranse na gongu z wieloma strunami, każdemu z 15-minutowych okresów odpowiada dłuższy fragment melodii, a przy pełnej godzinie zegar wybija jej wskazanie.


WYMIARY:  szerokość podstawy 60 cm, głębokość podstawy 27,5 cm, wysokość podstawy 33 cm, szerokość drzwiczek 47 cm, tarcza 30 x 30 cm, wysokość całkowita 193 cm.

Dokładniejszy opis zegara można znaleźć na jednej z moich aukcji w Allegro.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza