Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


sobota, 26 marca 2011

Wrocławska Giełda Staroci 25-26.03.2011.Wczoraj udało mi się znaleźć czas aby pojechać na giełdę do Wrocławia. Dobrze, że pojawiłem się w piątek bo dzisiaj w sobotę gdy piszę ten post pogoda się załamała i pada deszcz ze śniegiem.
Giełda po zimie nieco ożyła i przyjechało trochę wystawców więc było co pooglądać. Jednym z ciekawszych obiektów które wystawiono tego dnia była oryginalna szafa barokowa z XVIII wieku pochodząca z Dolnego Śląska. Jest coraz mniej takich mebli i tym bardziej są godne uwagi. Niestety nie zrobiłem jej zdjęcia.
Z drobnych przedmiotów moją uwagę przykuła karafka w stylu Art Deco z kompletem sześciu kieliszków. Była ona wykonana z grubego, przydymionego szkła o pięknym szlifie. Niestety fotografia nie oddaje w pełni urody całego zestawu ale zaręczam, że ten komplet trudno było pominąć.


Wyjątkowo interesująco prezentowała się też stara XIX - wieczna podstawa fontanny odlana z żeliwa.


Podobała mi się również dziewiętnastowieczna rycina - projekt mebla eklektycznego. Na koniec jeszcze dwa obrazki, do następnego razu ...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz