Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


piątek, 4 marca 2011

Serwantka Chippendale.

Serwantka w stylu Chippendale z lat 30-tych XX wieku. Jest to mebel o bardzo ładnym kształcie, wysoki z ładnymi dekoracjami rzeźbiarskimi. Serwantkę zdobią ponadto bardzo starannie dobrane okleiny orzechowe, wiele elementów konstrukcyjnych wykonano z litego orzecha.
Mebel jest bardzo dobrze zachowany w oryginalnym stanie, oryginalna politura ma ładny połysk i pięknie wydobywa barwę i rysunek drewna. Serwantka może być prawdziwą ozdobą każdego stylowego wnętrza, w zasadzie nie wymaga renowacji, posiada nieznaczne, naturalne ślady użytkowania dodające jej szlachetnej patyny.
WYMIARY:  szerokość 120 cm, głębokość 45 cm, wysokość podstawy 73 cm, wysokość całkowita 168 cm. 

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o tym meblu to zapraszam na moje aukcje w Allegro gdzie znajduje się dokładniejszy opis prezentowanej serwantki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz