Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


poniedziałek, 28 marca 2011

Secesyjny barometr z 1900 roku.

Jednym z przedmiotów które mogą stanowić doskonałe dopełnienie do wnętrza urządzonego antykami może być zabytkowy barometr. Przy tym jest to bardzo przydatna rzecz w domu o czym zapewne przekonał się każdy posiadacz barometru.
Pragnę zaprezentować bardzo ładny secesyjny barometr wykonany około 1900 roku, a pochodzący z Francji. Jest to niezwykle dekoracyjny wyrób urzekający pięknie rzeźbioną oprawą i niezwykłą urodą mechanizmu który można dostrzec za kryształową szybką. Barometr jest sprawny i wskazuje bardzo dobrze zmiany ciśnienia, potrafi z wyprzedzeniem zapowiedzieć deszcz i słoneczną pogodę. Dodatkowo barometr posiada oryginalny, dokładny rtęciowy termometr.
WYMIARY: wysokość 40 cm, szerokość 21 cm, średnica tarczy zegarowej 8,5 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz