Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


czwartek, 17 lutego 2011

Para foteli tronowych z dębowego drewna, około 1900 rok.

Chcę zaproponować uwadze wszystkich zainteresowanych osób dwa fotele tronowe z dębowego drewna wykonane około 1900 roku. Są to oryginalne meble zabytkowe nawiązujące dekoracjami do przedmiotów z okresu renesansu.  Fotele są bardzo wysokie co sprawia, że doskonale się prezentują. Meble są zachowane w oryginalnym stanie, konstrukcja nie ma uszkodzeń, oryginalna powłoka politurowa zważywszy na wiek prezentuje się ładnie. W obecnym stanie nadają się do wstawienia do domu przy odrobinie dobrej woli.  Można je ewentualnie odnowić i nieco rozjaśnić lub nadać im barwę w odcieniu brązu. Wymiary: siedzisko 51,5 x 54,5 cm, wysokość siedziska 48 cm, wysokość oparcia 140 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz