Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 13 lutego 2011

Dębowy stół z dziesięcioma krzesłami z 1910 roku.
Ładnie prezentujący się stół z początku XX wieku, duży i rozkładany, a do niego 10 oryginalnych krzeseł z epoki. Są to przedmioty które ostatnio wzbogaciły moją kolekcję.
Stół posiada imponujące rozmiary: 154 cm średnicy blatu, po rozłożeniu powiększa się do 254 centymetrów. Krzesła o wysokości 108 cm doskonale prezentują się w zestawie. Wszystkie meble wymagają nieco pracy ale co najważniejsze nie mają śladów po owadach ani istotnych braków. Takie meble to prawdziwa gratka dla osób chcących dobrze urządzić dom. Ich klasyczny wygląd i dębowe drewno które podczas renowacji można zabarwić na dowolny kolor sprawia, że trudno im się oprzeć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz