Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


sobota, 23 lipca 2011

Zabytkowy barek, antyk z 1910 roku.

Pragnę zaprezentować zabytkowy, oryginalny barek wykonany około 1910 roku na terenie Śląska. Jest to piękny dębowy mebel wyposażony w kryształowe szybki które dodają mu niezwykłego uroku. Jak już wspominałem jest to oryginalny wyrób z epoki - trudno porównywać z nim współczesne kopie. Urok starego drewna, ciężar i grubość starych kryształowych szyb to są rzeczy nie do podrobienia.
Taki drobny detal jak prezentowany tutaj barek może stanowić doskonałe dopełnienie stylowego salonu bądź gabinetu. Co ciekawe ten przedmiot bardzo dobrze zachował się do naszych czasów, przeszedł renowację politury i cieszy swoim wyglądem.

Wymiary: blat 54,5 x 54,5 cm, wysokość 70 cm, wymiary wnętrza szafki pod blatem: półka 30 x 30 cm, wysokość wnętrza 28 cm.

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem tego przedmiotu to zapraszam na moje aukcje Allegro lub można go obejrzeć osobiście w siedzibie naszej firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz