Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 24 lipca 2011

Szafka pensjonarka z orzechowego drewna - secesja, 1900 rok.

Meble secesyjne zawsze zwracają uwagę swoją delikatnością, ich lekka forma w połączeniu ze starannie dobranym drewnem dają niepowtarzalny efekt. Coś jest takiego w secesji, że przyciąga i cieszy oko, obcowanie z wyrobami z tego okresu zawsze nastraja pozytywnie.
Prezentowana szafka pensjonarka jest przykładem dobrze zaprojektowanego mebla z epoki. Wykonano ją na przełomie XIX i XX wieku na terenie Dolnego Śląska z użyciem drewna orzechowego.  Szafka posiada delikatne kształty które w połączeniu z subtelnymi dekoracjami rzeźbiarskimi w formie kwiatów tworzą bardzo ładny mebelek.
Pensjonarka posiada jedną szufladę, dwoje drzwiczek i otwartą wnękę przy podstawie.
Mebel przeszedł renowację politury, ma również oczyszczone wnętrze i plecy. Drzwiczki i szuflada są wyposażone w oryginalne okucia z mosiądzu które wypolerowano.

Wymiary: wielkość blatu 82,5 x 39,5 cm, wysokość 121 centymetrów. 

Ogólnie jest to bardzo ładny i ustawny mebelek, godny polecenia który z pewnością przyozdobi mieszkanie.
Gdyby ktoś był zainteresowany jego zakupem to zapraszam na moje aukcje w Allegro gdzie jest wystawiony. Zapraszam też do ewentualnych osobistych odwiedzin i zakupu na miejscu.

------~~oooooo~~-------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz