Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 24 lipca 2011

Para słupków secesyjnych z 1910 roku. To już drugi przedmiot w stylu secesji który pragnę przedstawić dzisiejszego dnia.
Dwie szafki w formie słupków z drewna dębowego wykonane około 1910 roku na terenie Śląska. Są to bardzo ustawne i urokliwe mebelki które mogą stać w parze, również każdy z osobna ustawiony we wnętrzu może doskonale służyć i zdobić mieszkanie.
Każdy słupek - szafka posiada jedne drzwiczki z płyciną i szybkami z kryształowego szkła. Półki we wnętrzu każdej z szafek można ustawiać 
samodzielnie na dowolną wysokość przekładając listewki podpórkowe.
Prezentowane słupki były kiedyś fragmentem większego mebla - widać to ponieważ posiadają różniące się boki: od wewnętrznej strony jest gładki bok, od zewnętrznej bok z płyciną. Niestety komoda która stała pomiędzy nimi nie zachowała się do dzisiejszych czasów.
Co bardzo ważne konstrukcja obydwu mebli jest bardzo dobrze utrzymana, drewno nie nosi śladów po owadach. Mebelki przeszły renowację politury, doskonale się prezentują i są bardzo funkcjonalne.

Wymiary: szerokość 48 cm, głębokość 38 cm, wysokość 146 cm, wielkość półek we wnętrzu 38 x 38 centymetrów. 

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem tych przedmiotów to zapraszam na moje aukcje w Allegro . Zapraszam też do ewentualnych osobistych odwiedzin i zakupu na miejscu w mojej firmie.

-------~~oooooo~~-------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz