Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


niedziela, 23 stycznia 2011

Trzy niciaki i szafka eklektyczna.

Chcę zaprezentować trzy stoliki niciaki oraz szafkę nocną które zostały ostatnio przygotowane przez nas do sprzedaży.  Mam to szczęście, że udało mi się zdobyć dwa owalne niciaki które są bardzo rzadkie. Ponadto chcę zaprezentować trzeci niciak o bardzo wyróżniającym się kształcie. Ostatnią pozycją będzie szafka nocna z drugiej połowy XIX wieku. Wszystkie mebelki zostały odnowione i bardzo ładnie się prezentują.
  • Bardzo ładny i rzadko spotykany owalny niciak z dwiema szufladkami z których jedna jest wyposażona w przegródki. Jest to mebelek z lat 1920-30 w stylo Art Deco z drewna dębowego.


  • Podobny do poprzedniego o nieco delikatniejszej formie przedwojenny stolik - niciak w stylu Art Deco. Mebelek pochodzi z lat 1920-30 minionego wieku, wykonany z drewna dębowego. 
  • Trzecią pozycją jest stolik niciak o prostokątnym blacie z charakterystycznymi wycięciami na narożnikach blatu. O jego wyjątkowości stanowią ciekawi ukształtowane nogi które doskonale współgrają z niewielką nadbudową zwierającą jedną szufladkę. Jest to stolik z drewna brzozowego zabarwionego na kolor palisandru. Mebelek wykonano w podobnym przedziale czasowym do poprzednich niciaków.

  • Ostatnim przedmiotem który chcę dzisiaj zaprezentować jest eklektyczna szafka nocna z drewna dębowego którą wykonano w drugiej połowie XIX wieku. Jest to bardzo ładny i funkcjonalny mebel. Szafka jest o tyle ciekawa, że ma ładny kształt i posiada marmurowy blat który można demontować. Szafka bardzo ładnie prezentuje się zarówno z marmurowym i drewnianym blatem, wybór zależy od przyszłego właściciela.
Więcej szczegółów na www.antyk.opole.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza