Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


wtorek, 6 września 2011

Secesyjny salonik: sofka, 2 fotele, 2 krzesła.Ciekawy i rzadko spotykany komplet mebli do siedzenia powstały na początku XX wieku, wykonany w stylu secesji z drewna bukowego.  Bardzo trudno jest znaleźć podobny zestaw w komplecie, 100 lat to jednak kawał czasu. A w prezentowanym saloniku są wszystkie meble w dodatku całkiem dobrze zachowane.  Bardzo dobrze jest zachowana konstrukcja, połączenia klejowe trzymają się mocno, drewno nie nosi śladów po owadach, oryginalna politura wygląda jeszcze całkiem ładnie. Jedyny poważny problem to rattanowe plecionki na siedziskach ponieważ część z nich jest uszkodzona i wymaga wymiany.
Taki salonik może być doskonałą ozdobą stylowych wnętrz, może się sprawdzić w szeregu zastosowań, na przykład może stać na werandzie lub można z jego użyciem stworzyć kącik do picia kawy. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb.
Szczerze polecam te meble ponieważ są ładne, funkcjonalne i dobrze zachowane w oryginalnym stanie.

WYMIARY sofy: szerokość 115 cm, głębokość 44 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

WYMIARY foteli: szerokość 50 cm, głębokość 44 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

WYMIARY krzeseł: szerokość 42 cm, głębokość 40 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz