Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


środa, 7 września 2011

Bardzo ciekawy niciak z drugiej połowy XIX wieku.


Bardzo ładny stolik niciak z drugiej połowy XIX wieku nawiązujący niektórymi detalami do stylu biedermeier. Stolik co ciekawe ma stosunkowo duże rozmiary, bardzo charakterystyczny kształt i dobrze dobrane okleiny z egzotycznych gatunków drewna, wszystko to czyni go wyjątkom.   Niciak posiada dwie szufladki z których jedna posiada przegródki oraz zamek na klucz. Stolik przeszedł gruntowną renowację i doskonale się prezentuje, może być ozdobą każdego stylowego wnętrza. 
Gdyby ktoś zechciał go kupić to zapraszam do odwiedzin osobistych bądź na moje aukcje w Allegro

WYMIARY: blat 60 x 41 cm, wysokość 86 centymetrów.

2 komentarze:

 1. A na blacie, czy to przypadkiem nie czeczot? Zajrzałam na aukcje - bardzo ciekawie prezentuje się kanapa z wysokim oparciem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, dziękuję za komentarz. To prawda okleina na blacie to czeczot.
  Co do aukcji to stolik zostanie wystawiony dzisiaj wieczorem ponieważ sobota i niedziela to są dni największej oglądalności w Allegro.
  Cieszę się, że zwróciła Pani uwagę na sofę bo to rzeczywiście bardzo ładny mebel.
  Pozdrawiam serdecznie, Tomek.

  OdpowiedzUsuń