Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


wtorek, 13 września 2011

Ładny i praktyczny stół z początku XX wieku.

Bardzo ciekawą cechą tego stołu jest jego wielkość, średnica blatu wynosi 90 cm, a długość po rozłożeniu 124 centymetry.

Prawie każdy zabytkowy stół który się spotyka jest dużej wielkości i trudno go dopasować do mniejszych, obecnych mieszkań.  Stół które chcę zaprezentować ma niewielkie rozmiary, jest ładny i praktyczny.
Jest to mebel wykonany z drewna dębowego na początku XX wieku w latach 1910-20. Ma stosunkowo prostą formę jednak pomimo skromnych dekoracji jest bardzo ładny. Jest to przedmiot godny uwagi, tym bardziej, że przeszedł renowację i doskonale się prezentuje. Stół jest zabarwiony na odcień brązu i pokryty politurą szelakową.

WYMIARY: średnica blatu 90 cm, wielkość po rozłożeniu 90 x 124 cm, wysokość stołu 77 centymetrów.

Szczerze polecam, gdyby ktoś był zainteresowany jego zakupem to polecam kontakt osobisty bądź odwiedzenie moich aukcji w Allegro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz