Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


wtorek, 3 maja 2011

Sekretarzyk ludwikowski z końca XIX wieku.
Urokliwy sekretarzyk z końca XIX wieku w stylu Ludwika XVI. Mebel ma bardzo spokojną formę, jest to klasyczny przedmiot którego uroda nigdy nie przeminie. Sekretarzy jest dostępny wraz z oryginalnym stołeczkiem.
Sekretarzyk wykonano z drewna orzechowego, fronty szuflad zdobią piękne, czeczotowe okleiny o wyjątkowym rysunku usłojenia. Obydwa meble: sekretarzyk i stołek są bardzo dobrze zachowane w oryginalnym stanie, posiadają jedynie naturalne ślady użytkowania. Oryginalna politura zachowała swój połysk i doskonale wydobywa rysunek i barwę drewna. Konstrukcja nie nosi śladów po owadach.
Jest to cenna pozycja dla osób poszukujących doskonale zachowanych, zabytkowych mebli które od razu  można wstawić do domu i używać.
WYMIARY SEKRETARZYKA: blat 104 x 63 cm, wysokość blatu 78 cm, wysokość całkowita 117 cm. WYMIARY STOŁKA: siedzisko 43 x43 cm, wysokość 51 cm.

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy i dość nietypowy blog,nie wiedziałem nawet,że stare, zabytkowe meble potrafią mnie zaciekawić(a jestem ogólnie osobą której wszystko wydaje się nudne i nic się nie podoba).

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za miły komentarz, cieszę się bardzo, że blog się podoba.
    Pozdrawiam, Tomek.

    OdpowiedzUsuń