Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


środa, 25 maja 2011

Okazałe biurko gabinetowe z początku XX wieku.

Pragnę zaprezentować dębowe biurko wizytowe z początku XX wieku. Jest to całkiem spory mebel o dostojnych kształtach, sprawiający wrażenie ciężkiego i solidnego przedmiotu. Tego typu wyroby zawsze miały oprócz swojej funkcji użytkowej dawać wyraz powadze i zamożności właściciela. Powyższe biurko było zapewne kiedyś fragmentem większej całości i występowało wraz z biblioteką, stolikiem kawowym oraz odpowiednimi krzesłami i fotelem. Niestety na przestrzeni lat elementy zestawu musiały zostać rozdzielone.

Biurko jest niezwykle funkcjonalne, posiada szereg szuflad, szafkę z półką oraz duży i wygodny blat.  Jego obecny stan jest całkiem dobry, wymaga jedynie odnowienia politury i dorobienia kluczyków do zamków. Po odpowiednio przeprowadzonej renowacji powinno się doskonale prezentować.

WYMIARY: szerokość 158 cm, głębokość 87 cm, wysokość 79 cm. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz