Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


środa, 11 maja 2011

Niciak biedermeier.  Rzadko trafiają się niciaki w stylu biedermeier, tym bardziej cieszy mnie fakt, że jestem jednym z posiadaczy takiego przedmiotu. 
Jest to wyrób z drugiej połowy XIX wieku który zdobią piękne orzechowe okleiny, starannie odnowiony.  Taki mebelek to prawdziwy skarb, nie tylko z powodu swojego wyglądu, warto też pomyśleć jak wiele zastosowań praktycznych można mu nadać. Z racji swoich niewielkich rozmiarów jest bardzo ustawny.
WYMIARY: blat 48 x 43 cm, wysokość 76 cm.

2 komentarze:

  1. Aż musiałem sprawdzić co to jest niciak(nie spodziewałem się tak prostej odpowiedzi).Teraz za coś podobnego robią te szpetne skrzynie które się rozkłada.Mebel mógłby mieć na przykład zastosowanie jako pewien rodzaj szafki nocnej z różnymi drobiazgami,lekami itd.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas w domu niciak służy jako mebelek na drobiazgi w przedpokoju i doskonale się sprawdza. Niciak może mieć miliony zastosowań, będzie zawsze przydatny, przy okazji będzie doskonale wyglądał.
    Pozdrawiam, Tomek.
    A tak przy okazji to dzięki za komentarz :-)

    OdpowiedzUsuń