Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

niedziela, 15 lipca 2012

Wyjątkowy fotel uszak w stylu biedermeier .Jest wielu koneserów stylu biedermeier i mebel który chcę przedstawić powinien poruszyć ich wyobraźnię. Jest to mahoniowy fotel który wykonano prawdopodobnie około 1860 roku. Fotel posiada niezwykły kształt i piękne dekoracje rzeźbiarskie.Fotel robi duże wrażenie i jest przy tym bardzo wygodny. Mebel wyposażono w mechanizm pozwalający odchylać oparcie po naciśnięciu klamek pod podłokietnikami.


Dodatkową funkcją znacznie zwiększająca komfort mebla był wysuwany podnóżek który  niestety nie zachował się do naszych czasów. Widoczne są jedynie na spodzie prowadnice po których wysuwano podnóżek. Dorobienie brakującego elementu w trakcie renowacji nie powinno być problemem.


Fotel wymaga renowacji, jego konstrukcja jest zachowana całkiem dobrze, co ważne - nie ma śladów po owadach. Jestem pewien, że po odnowieniu będzie prawdziwą ozdobą stylowego wnętrza.

Wymiary: szerokość 65 cm, głębokość 80 cm, wysokość siedziska około 48 cm, wysokość oparcia 115 cm.

Gdyby kogoś interesował ten fotel to zapraszam do kontaktu, mogę w razie potrzeby podjąć się także prac renowacyjnych przy tym meblu.


Mahogany Biedermeier-style armchair that probably was made ​​about 1860. Armchair has an unusual shape and beautiful sculptural decoration.
This chair besides his magnificent beauty is very comfortable. Seat has a mechanism to change the tilt of the backrest. It was originally equipped with an extra pull-out footrest which is currently missing
.
Chair frame is well preserved with no traces of woodworm. 

Dimensions: width 65 cm, depth 80 cm, seat height about 48 cm, total height 115 cm.
Everyone who could be interested in purchasing this piece of furniture please contact me. I can also make the entire restoration of this piece of furniture.


3 komentarze:

 1. Czy spotkamy się w najbliższą niedzielę na jarmarku w Kiermusach? Planuję wyjazd na północ, a wiem, że Pan odwiedza różne giełdy, dlatego pytam :)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, niestety nigdy wcześniej nie słyszałem o Jarmarku w Kiermusach. Ale z tego co widzę obserwując zdjęcia w internecie to może być fajna impreza.
   Ja będę zabawiał w najbliższą sobotę na giełdzie w Bytomiu na którą wszystkich zapraszam.

   A tak z innej beczki...
   To jestem pod wrażeniem domu który zamierza Pani rozebrać i przenieść do siebie, to bardzo dobry pomysł.
   Pozdrawiam, Tomek.

   Usuń
  2. to jak wrócę zdam relację :)

   Dom już rozebrany, teraz po kawałku na przyczepce zwożę. Wyszło, że jak zrobię nawet dwadzieścia kursów samochodem to i tak wyjdzie dużo taniej niż wynająć ludzi i ciężarówkę. A ponieważ lubię taką pracę, więc ładuję i rozładowuję bez ekipy, za dnia z córą a popołudniami z mężem. Jeszcze ze dwa dni i będzie już u mnie :)
   Planuję z niego zrobić dwie altany :))) Miała być nowa stolarnia, ale chyba wyjdą altany :)

   dziękuję :)

   Usuń