Nazywam się Tomek, jestem osobą interesującą się antykami, nie tylko, że je zbieram ale też z mojej kolekcji zrodziła się praca dająca mi utrzymanie. Chcę aby powyższy blog opowiadał o starociach i odsłaniał nieco handel antykami od kuchni.
Moja wiedza w temacie dotyczy głównie zabytkowych mebli i w związku z tym rozważania o nich będą dominującym tematem moich postów.

My name is Tomek, I am an antique furniture admirer and art history lover.
As I mentioned my interests are focused on antique furniture and this is the major subject of my posts.
English is not my native language, please forgive me my mistakes. I'll try to add English desctription to some of my posts, as I see that, there are a lot of international readers. And beside this, it might be a good language exercise.


środa, 6 marca 2013

Bardzo ładne meble do jadalni.


Jest wiele pomysłów na aranżację jadalni jednak wszystkie one mają wspólny mianownik - każdemu zależy aby jadalnia była czymś więcej niż tylko miejscem do spożywania posiłków. Niezależnie od tego czy ktoś urządza ją  nowocześnie czy w starym stylu, każdy pragnie aby to wnętrze było ładne.

Chcę zaprezentować komplet reprezentacyjnych mebli do jadalni z lat 1910-30 które wykonano w Anglii. W skład kompletu wchodzi bardzo duży i ładny stół, cztery krzesła i dwa fotele. Stół posiada duże rozmiary i dodatkowo się rozkłada. Stół jest doskonale zachowany w oryginalny stanie i wspaniale się prezentuje. Oprócz bardzo dobrego stanu technicznego ma wyjątkowo ozdobne nogi oraz rzeźbioną listwę na obwodzie blatu. Nogi są wyposażone w ukryte w ich podstawie mosiężne kółka. Niezwykle ciekawy jest mechanizm rozkładania blatu: blat się rozkłada przez pokręcanie korbą (korba jest w zestawie).
Równie ciekawie jak stół prezentują się krzesła i fotele, całość w zestawie robi bardzo dobre wrażenie, wszystkie  meble komponują się bardzo ładnie ze sobą. I co najważniejsze wszystkie meble są bardzo wygodne: stół ma odpowiednią wysokość i bardzo szeroki blat, co się dobrze sprawdza przy biesiadach rodzinnych gdy należy ustawić na nim sporo potraw, krzesła wyposażono w wygodne i szerokie siedziska z tapicerką na sprężynach.

Wszystkie z opisanych mebli są dobrze zachowane w oryginalnym stanie i od razu nadjadą się do wstawienia do domu. Posiadają co prawda pewne ślady użytkowania ale nie są to wady które by były dyskwalifikujące, jest to raczej rodzaj naturalnej patyny.
Na żadnym z przedmiotów nie ma śladów po owadach. Konstrukcja stołu i krzeseł jest bardzo stabilna. Politura jest bardzo dobrze zachowana na stole, nieco gorzej prezentują się krzesła ponieważ widać na nich pewną ilość zarysowań. Tapicerka na krzesłach jest w dobrym stanie i ładnie się prezentuje.
Najpoważniejszym mankamentem prezentowanego kompletu jest plama która jest widoczna na pomocniczych blatach używanych do rozkładnia stołu. Główny blat nie ma tego typu uszkodzeń.


WYMIARY STOŁU: szerokość blatu 136 cm, długość blatu 175 cm, długość po rozłożeniu do 250 cm, wysokość stołu 76 cm.
WYMIARY KRZESEŁ: szerokość 50 cm, głębokość 43 cm, wysokość siedziska 50 cm, wysokość oparcia 93 cm.
WYMIARY FOTELI: szerokość 50 cm, głębokość 46 cm, wysokość oparcia 95 cm.

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem tych mebli to zapraszam do negocjacji.

1 komentarz: