Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

środa, 11 maja 2011

Niciak biedermeier.  Rzadko trafiają się niciaki w stylu biedermeier, tym bardziej cieszy mnie fakt, że jestem jednym z posiadaczy takiego przedmiotu. 
Jest to wyrób z drugiej połowy XIX wieku który zdobią piękne orzechowe okleiny, starannie odnowiony.  Taki mebelek to prawdziwy skarb, nie tylko z powodu swojego wyglądu, warto też pomyśleć jak wiele zastosowań praktycznych można mu nadać. Z racji swoich niewielkich rozmiarów jest bardzo ustawny.
WYMIARY: blat 48 x 43 cm, wysokość 76 cm.

2 komentarze:

  1. Aż musiałem sprawdzić co to jest niciak(nie spodziewałem się tak prostej odpowiedzi).Teraz za coś podobnego robią te szpetne skrzynie które się rozkłada.Mebel mógłby mieć na przykład zastosowanie jako pewien rodzaj szafki nocnej z różnymi drobiazgami,lekami itd.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas w domu niciak służy jako mebelek na drobiazgi w przedpokoju i doskonale się sprawdza. Niciak może mieć miliony zastosowań, będzie zawsze przydatny, przy okazji będzie doskonale wyglądał.
    Pozdrawiam, Tomek.
    A tak przy okazji to dzięki za komentarz :-)

    OdpowiedzUsuń