Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

wtorek, 31 stycznia 2012

Coś co polecam fanom handlu antykami.

Wiem, że dużo osób które czyta tego bloga chciałoby zobaczyć jak wygląda zdobywanie antyków do handlu. Jednym z podstawowych sposobów wyszukiwania staroci jest wyjazd w teren i kupowanie przedmiotów bezpośrednio od pierwotnych właścicieli.
Jest bardzo fajna seria filmów w History Channel o zbieraczach którzy poszukują staroci w terenie.  Jest to seria pod tytułem "American Pickers" która w Polsce jest pokazywana jako "Amerykańscy Zbieracze". Ostatnio z żoną oglądamy namiętnie filmy z tej serii i gorąco polecamy je wszystkim. Są to filmy o dwójce przyjaciół którzy wspólnie prowadzą biznes polegający na wyszukiwaniu i skupowaniu antyków w terenie. Są tam przedstawione ich sposoby pracy i wiele ciekawych miejsc w których zdobywają swoje skarby.Gdyby ktoś chciał zobaczyć od razu całą serię to polecam kliknąć na poniższy link, a wszystkie filmy będą się wyświetlać automatycznie. 
http://www.youtube.com/watch?v=NKw3ZbCh2tA&feature=results_main&playnext=1&list=PL0523B65E051EA8BD

------&------

Polecam też szczerze uwadze wszystkich film "Pawn Stars" znany w Polsce jako "Gwiazdy Lombardu". Jest to kolejny z filmów które oglądamy na History i który bardzo polecam. Film opowiada o rodzinie Harrisonów która od wielu lat prowadzi lombard. Harrisonowie bardzo często kupują antyki, film oprócz tego bywa momentami bardzo zabawny z powodu specyficznych relacji pomiędzy członkami rodziny.Cała lista programów które są odtwarzane automatycznie jest dostępna po kliknięciu na link:
http://www.youtube.com/watch?v=Ge9N35L4Jik&feature=bf_prev&list=PLA2D1EA8AB8501D37&lf=results_main 

------&------

Fajnym filmem który pośrednio jest związany z handlem antykami jest film "Aerican Restoration"  - jest to kolejny z filmów które oglądamy na History. Film ten w Polsce jest wyświetlany jako "Amerykańscy Naprawiacze", film przedstawia pracę zakładu renowacyjnego który specjalizuje się w odnawianiu zabytków techniki.Cała lista programów które są odtwarzane automatycznie jest dostępna po kliknięciu na link:
http://www.youtube.com/watch?v=p44ywCIYgoM&feature=results_main&playnext=1&list=PL7695C9C0166EE6B4

------&------

Szczerze polecam wszystkim którzy chcą się przekonać jak wygląda handel antykami od kuchni aby zobaczyli szczególnie dwa pierwsze filmy: o zbieraczach i lombardzie. Sytuacje które są przedstawione w tych dokumentach są bardzo uniwersalne i bliskie prawie każdemu handlarzowi staroci.
Wybrałem powyższe filmy ponieważ moim zdaniem z pośród wielu podobnych które są emitowane w różnych telewizjach to właśnie one są najbliższe realiom pracy osób związanych z handlem antykami.

Gdyby ktoś miał jakieś swoje przemyślenia lub propozycje programów które są godne uwagi to proszę o komentarze.

------&------


3 komentarze:

 1. Witam Pana

  Ladna interesujaca stronka. Mieszkam w stanach tu sie zajmuje profesjonalnie antykami od 14 lat. Troszke inaczej to wszystko wyglada anizeli te filmiki pokazuja, ale ciekawie :))
  Bardzo duzo punktow odwiedzam z antykami teraz od kilku miesiecy zaczely sie antiques show gdzie spotykaja sie dilerzy z calych stanow. Na tekie miejsca przyjezdza od 2 - 5 tys dilerow oferujacy towar. Na takich spodkaniach kupuje sie antyki. Sa inne jeszcze formy jak estate sale (wyprzedaze domow) od lyzeczki do smochodu.
  W europie miedzy innymi w naszym kraju sa jarmarki, gieldy zapewne rowniez bardzo interesujace rzeczy kupic. Mnie osobiscie interesuje sprzedaz antykow w Paryzu jesli mam Pan lub Panstwo troche wiedzy na ten temat prosze sie podzieli ja w zamian moge pomoc tu w stanch. Pozdrawiam najart5@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, dzięki za komentarz.
  To fakt, programy w tv nieco koloryzują rzeczywistość niemniej jednak są to interesujące filmy.
  U nas w Polsce handel tradycyjnie odbywa się na giełdach, najważniejsze z nich to comiesięczne giełdy we Wrocławiu, Bytomiu, Poznaniu i Warszawie. Jest też kilka ważnych, okazjonalnych giełd które odbywają się raz do roku: Gdański Jarmark Dominikański oraz giełda w Jeleniej Górze.
  Niestety w ostatnich latach giełdy tracą na ważności, coraz więcej transakcji dokonuje się przez internet.
  Niestety nie znam reali funkcjonowania handlu w Paryżu. Wiem, że niektórzy z moich kolegów jeżdżą do Francji po "towar". Ale z tego co mi się wydaje to pozyskują go głównie od tamtejszych handlarzy bezpośrednio w sklepach i magazynach.
  Jest bardzo ciekawa giełda w Niemczech w Lipsku którą odwiedza każdorazowo wiele osób z całej Europy. Jest to bardzo duża giełda która jest warta zainteresowania, więcej informacji jest na stronie - www.abuha.de
  Pozdrawiam, Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam wszystkim wizytę na giełdzie w Lipsku, impreza godna pojawienia się na niej ze względu na ilość odwiedzających oraz ogromną ilość przedmiotów. Nawet jeśli nie na łowy to dla samej nauki u poglądu. A programy amerykańskie to wiadomo ;)

  OdpowiedzUsuń