Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

sobota, 21 stycznia 2012

Kopice, jesień 2005 roku.

Może temat dzisiejszego postu nieco się różni od tych o których zazwyczaj pisuję. Ale wspomnienie o Kopicach naszło mnie przypadkiem gdy przeglądałem albumy zdjęć w komputerze. Uznałem, że warto pokazać zdjęcia tego co pozostało z pięknego ongiś pałacu. Opuszczony pałac i jego malownicze ruiny robią duże wrażenie, myślę, że warto pozwiedzać to miejsce.
Kopice leżą na Opolszczyźnie pomiędzy Niemodlinem, a Grodkowem, link do mapy: maps.google.pl .

Więcej informacji o historii pałacu w Kopicach można znaleźć pod adresem: www.kopice.pl

3 komentarze:

 1. Piękny pałac :)))) jak będę znowu we Wrocławiu, to specjalnie pojadę dłuższą drogą, żeby go zobaczyć :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam odwiedziny w tym miejscu bo naprawdę warto. Sam nie byłem tam od kilku lat, od kiedy wyprowadziliśmy się z Opola to mamy trochę daleko do Kopic.
   Rok lub dwa lata temu miał się ponoć pojawić jakiś inwestor który zamierzał wyremontować pałac. Pisano o tym w NTO (www.nto.pl). Możliwe, że coś się dzieje w temacie, radzę sprawdzić bo jest możliwe, że pałac ktoś kupił i zamknął do niego dostęp.

   Może odezwie się ktoś jeszcze kto jest bardziej zorientowany w obecnej sytuacji pałacu z Kopic i doda komentarz.

   Pozdrawiam, Tomek.

   Usuń
 2. Na blogu http://jorgtour.blogspot.com/p/oppeln.html jest dużo wiadomości i filmy o Kopicach .

  OdpowiedzUsuń