Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

niedziela, 24 lipca 2011

Szafka pensjonarka z orzechowego drewna - secesja, 1900 rok.

Meble secesyjne zawsze zwracają uwagę swoją delikatnością, ich lekka forma w połączeniu ze starannie dobranym drewnem dają niepowtarzalny efekt. Coś jest takiego w secesji, że przyciąga i cieszy oko, obcowanie z wyrobami z tego okresu zawsze nastraja pozytywnie.
Prezentowana szafka pensjonarka jest przykładem dobrze zaprojektowanego mebla z epoki. Wykonano ją na przełomie XIX i XX wieku na terenie Dolnego Śląska z użyciem drewna orzechowego.  Szafka posiada delikatne kształty które w połączeniu z subtelnymi dekoracjami rzeźbiarskimi w formie kwiatów tworzą bardzo ładny mebelek.
Pensjonarka posiada jedną szufladę, dwoje drzwiczek i otwartą wnękę przy podstawie.
Mebel przeszedł renowację politury, ma również oczyszczone wnętrze i plecy. Drzwiczki i szuflada są wyposażone w oryginalne okucia z mosiądzu które wypolerowano.

Wymiary: wielkość blatu 82,5 x 39,5 cm, wysokość 121 centymetrów. 

Ogólnie jest to bardzo ładny i ustawny mebelek, godny polecenia który z pewnością przyozdobi mieszkanie.
Gdyby ktoś był zainteresowany jego zakupem to zapraszam na moje aukcje w Allegro gdzie jest wystawiony. Zapraszam też do ewentualnych osobistych odwiedzin i zakupu na miejscu.

------~~oooooo~~-------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz