Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

wtorek, 8 lutego 2011

Serwantka Chippendale, komoda ludwikowska, komoda biedermeier z intarsją, sekretarzyk barkowy.

Pragnę zaprezentować cztery meble o które ostatnio powiększyła się moja oferta.

  • Pierwsza będzie serwantka w stylu Chippendale wykonana na początku XX wieku około 1930 roku. Jest to pełen uroku mebel o lekkiej i dekoracyjnej formie. Serwantkę zrobiono z użyciem drewna orzechowego, zdobią ją starannie dobrane detale rzeźbiarskie. Mebel jest bardzo dobrze zachowany w oryginalnym stanie. Zdjęcie przedstawia ją bez półek w nadstawce jednak oryginalne półki są dostępne, wykonano je ze szkła. 


  • Bardzo ciekawie prezentuje się drugi z mebli, a mianowicie komoda w stylu Ludwika XVI z czterema szufladami, druga połowa XIX wieku. Komodę wykonano z użyciem oklein z mahoniu piramidalnego. Jest to wyjątkowo starannie wykonana komoda z ciekawie dobranymi zdobieniami. Nie chcę się rozwodzić - mówiąc prosto: mebel przykuwa uwagę.  Dodatkowym atutem  komody jest jej dobry i oryginalny stan zachowania, jedyny mankament to późniejsze secesyjne okucia.   • Pozostając w temacie komód pragnę także zaprezentować piękną, mahoniową komodę biedermeier z intarsjami. Jest to bardzo szlachetny mebel z lat sześćdziesiątych XIX wieku. Komoda wyróżnia się pięknym i spokojnym kształtem, jej linie są podkreślone przez żyłkowania wykonane z jasnej okleiny. Jest to nieduży mebel, bardzo ustawny i funkcjonalny. Stan zachowania zważywszy na wiek jest całkiem dobry: nie ma śladów po owadach, okleiny nie mają ubytków ani odspojeń. Komoda wymaga głównie odnowienia politury i uzupełnienie szyldów przy zamkach.   • Ostatnim z mebli który zamyka dzisiejszy post będzie komoda do pisania - sekretarzyk barokowy. Mówiąc ściślej jest to blisko stuletnia kopia barkowego mebla wykonana bardzo wiernie na przełomie XIX i XX wieku. Komoda jest bardzo ładna, zdobią ją piękne okucia, okleiny mahoniowe, oraz bardzo charakterystyczne krzywizny boków i szuflad. Komoda posiada cylindryczne zamknięcie w nadstawie które samoczynnie otwiera się wraz z wysuwaniem blatu do pisania. Jest to rzadki przedmiot i godny uwagi. Mebel tak jak poprzednie jest dobrze zachowany. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz