Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

środa, 4 grudnia 2013

Piękna stara witryna, Śląski mebel z lat dwudziestych.

Witryny i serwantki to chyba jedne z najładniejszych mebli jakie wytwarzano. Oczywiście trudno jest wartościować je względem innych mebli, jednak ja osobiście bardzo je lubię i dla tego uważam, że są ładne.

Przy tej okazji chcę się podzielić zdjęciami witryny którą posiadam w swojej kolekcji. Jest to mebel pochodzący z terenu Śląska, który w bardzo dobrym stanie dotrwał do naszych czasów.
Serwantka jest przykładem doskonałego wzornictwa i wysokiej jakości wykonania. Wyróżnia ją kształt i wspaniale dobrane dekoracje rzeźbiarskie. Jest to mebel jedyny w swoim rodzaju, przedmiot tej klasy bardzo rzadko pojawia się na rynku antykwarycznym.Jest to mebel wykonany z użyciem dębowego drewna. 
Serwantka posiada jedne drzwiczki, wyposażono ją w półki o regulowanej wysokości, nie jest rozbieralna do transportu. Wszystkie detale w meblu są oryginalne, ogólnie mebel był bardzo szanowany, na drewnie nie ma śladów po owadach. 
WYMIARY: szerokość 116 cm, głębokość 39 cm, wysokość 180 cm.3 komentarze:

 1. Jest naprawde piekna. Juz widze w niej piekna porcelane poustawiana na polkach , no i moze naturalne lniane obrusy. Eh marzenie . Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miły komentarz, mi ten mebel się podoba i cieszę się, że moja serwantka potrafi zwrócić uwagę innych osób.
   W obecnej chwili, serwantka jest sfotografowana samodzielnie, bez odpowiedniego tła jakie można uzyskać we wnętrzu domu. Gdy się ją wstawi do pokoju i wypełni porcelaną lub szkłem to będzie wyglądać jeszcze ładniej.
   Pozdrawiam, Tomek.

   Usuń
 2. Cudowna. Po prostu przepiękna. I te drzwiczki. Niespotykany urok.

  OdpowiedzUsuń