Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

niedziela, 4 grudnia 2011

Miniaturowa komódka z XIX wieku.

Chcę zaprezentować mebelek z XIX wieku który w ostatnim czasie poddałem renowacji. Jest to miniaturowa komódka o rzadko spotykanej formie. Jest to bardzo wysmakowany i ładny mebelek który zrobiono z drewna dębowego. Jej charakterystyczną cechą są niewielkie rozmiary oraz wysokie, toczone nóżki połączone z ozdobnym wieńcem na ramie przy podstawie.
Ogólnie komódka robi bardzo dobre wrażenie, urzeka lekkością i starannie dobranymi detalami.
Mebelek posiada trzy szuflady które są wyposażone w zamki, zamki są sprawne. Jak już wspominałem komódka przeszła renowację: oczyszczono ją starannie, wybarwiono drewno i pokryto je politurą szelakową. Cała konstrukcja została przejrzana, było kilka poluzowanych elementów które wymagały sklejenia, uzupełniono brakujące fragmenty listewek przy podstawie, okucia zostały wypolerowane.
Jest to bardzo ładny i funkcjonalny mebelek który z pewnością zachwyca. W rzeczywistości wygląda nawet ładniej niż na zdjęciach.

WYMIARY:  blat 57 x 30 cm, wysokość całkowita 72 cm.

Gdyby ktoś zechciał kupić ten przedmiot to zapraszam na moje aukcje w Allegro lub do kontaktu osobistego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz