Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

niedziela, 13 listopada 2011

Sekretarzyk eklektyczny, biurko, konsola.
 
Bardzo ładny mebel - podstawa sekretarzyka z XIX wieku. Jest to bardzo uniwersalny mebel który może pełnić wiele funkcji: może być biurkiem do pisania, może służyć jako konsola przyścienna, może spełniać funkcję stołu. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb właściciela. Oprócz praktycznej strony warto zwrócić uwagę na urodę i doskonały stan zachowania tego przedmiotu. Jest to mebel który wyróżnia się wyraźnie z tłumu, jedyny i niepowtarzalny, po prostu dobre rzemiosło. Jak już wspominałem jest to oryginalny wyrób z drugiej połowy XIX wieku. Sekretarzyk zrobiono z litego drewna sosnowego, środkowa część blatu jest wyklejona suknem w odcieniu zieleni. Sekretarzyk jest wyposażony w trzy szuflady z których dwie są zamykane na zamek. Drewniana konstrukcja mebla jest doskonale zachowana w oryginalnym stanie.
Mebel przeszedł staranną renowację: wszystkie elementy zostały oczyszczone, wypolerowano okucia, dorobiono kluczyk do zamków, blat jest wyklejony nowym suknem, sekretarzyk jest pokryty politurą szelakową.
Szczerze polecam, gdyby ktoś zechciał go kupić to zapraszam do bezpośredniego kontaktu lub na moje aukcje w Allegro.

WYMIARY:  blat 132 x 66 cm, wysokość 77,5 cm.

A late 19th-century desk made of pine. This is the continental furniture made in polish territory in Silesia.
This is fine example of desk with good proportions and atractive apperance. Possibly it was a base of small bureau, but the upper part did not last to contemporary days.
After all it is very interesting furniture with lots of possibilities: it can by used as desk of course beside this it can serve as a console and a table if necessary.  All depends of the owner's need.
This piece of furniture is very good preserved in its structure, there is no wood worms.  The whole furniture was restored: every of elements was cleaned, it has new varnish  made of natural shellack. The desk has three drawers, two with locks. The plate is covered with green canvas.
The desk is ready to use and looks perfect.
 

Dimentions: plate 132 x 66 cm, hight 77,5 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz