Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

niedziela, 3 kwietnia 2011

Zabytkowa apteczka z XIX wieku w stylu eklektycznym.
Przedmiotem który zawsze cieszy oko i może znaleźć zastosowanie w domu są zabytkowe apteczki. Nie mówię o tym aby koniecznie przechowywać w nich leki chociaż są do tego przeznaczone. Wiele osób używa je również jako szafki na klucze lub drobiazgi. W każdym razie są to bardzo ładne i praktyczne przedmioty.Pierwsza z szafek jest wykonana z drewna dębowego, zrobiono ją pod koniec XIX wieku. Konstrukcja szafki jest doskonale zachowana w doskonałym stanie, mankamentem jest brak szufladki którą należy odtworzyć.
WYMIARY: szerokość 32,5 cm, głębokość 16 cm, wysokość szafki 53 cm, wysokość z koroną 60 cm.
Druga szafka pochodzi również z drugiej połowy XIX wieku. Jest to wyjątkowo dekoracyjny przedmiot zrobiony z drewna olchowego. Szafka jest kompletna i dobrze zachowana w oryginalnym stanie, na drewnie widać pewną ilość śladów po owadach.
WYMIARY: szerokość 36 cm, głębokość 19 cm, wysokość 49 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz