Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

środa, 6 marca 2013

Bardzo ładne meble do jadalni.


Jest wiele pomysłów na aranżację jadalni jednak wszystkie one mają wspólny mianownik - każdemu zależy aby jadalnia była czymś więcej niż tylko miejscem do spożywania posiłków. Niezależnie od tego czy ktoś urządza ją  nowocześnie czy w starym stylu, każdy pragnie aby to wnętrze było ładne.

Chcę zaprezentować komplet reprezentacyjnych mebli do jadalni z lat 1910-30 które wykonano w Anglii. W skład kompletu wchodzi bardzo duży i ładny stół, cztery krzesła i dwa fotele. Stół posiada duże rozmiary i dodatkowo się rozkłada. Stół jest doskonale zachowany w oryginalny stanie i wspaniale się prezentuje. Oprócz bardzo dobrego stanu technicznego ma wyjątkowo ozdobne nogi oraz rzeźbioną listwę na obwodzie blatu. Nogi są wyposażone w ukryte w ich podstawie mosiężne kółka. Niezwykle ciekawy jest mechanizm rozkładania blatu: blat się rozkłada przez pokręcanie korbą (korba jest w zestawie).
Równie ciekawie jak stół prezentują się krzesła i fotele, całość w zestawie robi bardzo dobre wrażenie, wszystkie  meble komponują się bardzo ładnie ze sobą. I co najważniejsze wszystkie meble są bardzo wygodne: stół ma odpowiednią wysokość i bardzo szeroki blat, co się dobrze sprawdza przy biesiadach rodzinnych gdy należy ustawić na nim sporo potraw, krzesła wyposażono w wygodne i szerokie siedziska z tapicerką na sprężynach.

Wszystkie z opisanych mebli są dobrze zachowane w oryginalnym stanie i od razu nadjadą się do wstawienia do domu. Posiadają co prawda pewne ślady użytkowania ale nie są to wady które by były dyskwalifikujące, jest to raczej rodzaj naturalnej patyny.
Na żadnym z przedmiotów nie ma śladów po owadach. Konstrukcja stołu i krzeseł jest bardzo stabilna. Politura jest bardzo dobrze zachowana na stole, nieco gorzej prezentują się krzesła ponieważ widać na nich pewną ilość zarysowań. Tapicerka na krzesłach jest w dobrym stanie i ładnie się prezentuje.
Najpoważniejszym mankamentem prezentowanego kompletu jest plama która jest widoczna na pomocniczych blatach używanych do rozkładnia stołu. Główny blat nie ma tego typu uszkodzeń.


WYMIARY STOŁU: szerokość blatu 136 cm, długość blatu 175 cm, długość po rozłożeniu do 250 cm, wysokość stołu 76 cm.
WYMIARY KRZESEŁ: szerokość 50 cm, głębokość 43 cm, wysokość siedziska 50 cm, wysokość oparcia 93 cm.
WYMIARY FOTELI: szerokość 50 cm, głębokość 46 cm, wysokość oparcia 95 cm.

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem tych mebli to zapraszam do negocjacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz