Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

wtorek, 6 września 2011

Secesyjny salonik: sofka, 2 fotele, 2 krzesła.Ciekawy i rzadko spotykany komplet mebli do siedzenia powstały na początku XX wieku, wykonany w stylu secesji z drewna bukowego.  Bardzo trudno jest znaleźć podobny zestaw w komplecie, 100 lat to jednak kawał czasu. A w prezentowanym saloniku są wszystkie meble w dodatku całkiem dobrze zachowane.  Bardzo dobrze jest zachowana konstrukcja, połączenia klejowe trzymają się mocno, drewno nie nosi śladów po owadach, oryginalna politura wygląda jeszcze całkiem ładnie. Jedyny poważny problem to rattanowe plecionki na siedziskach ponieważ część z nich jest uszkodzona i wymaga wymiany.
Taki salonik może być doskonałą ozdobą stylowych wnętrz, może się sprawdzić w szeregu zastosowań, na przykład może stać na werandzie lub można z jego użyciem stworzyć kącik do picia kawy. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb.
Szczerze polecam te meble ponieważ są ładne, funkcjonalne i dobrze zachowane w oryginalnym stanie.

WYMIARY sofy: szerokość 115 cm, głębokość 44 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

WYMIARY foteli: szerokość 50 cm, głębokość 44 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

WYMIARY krzeseł: szerokość 42 cm, głębokość 40 cm, wysokość siedziska 47 cm, wysokość oparcia 95 cm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz