Nazywam się Tomasz Wrzesiński. Jestem osobą interesującą się antykami. Nie tylko je zbieram ale także odnawiam, przywracam im dawną świetność. Z mojego kolekcjonerstwa zrodziła się praca dająca mi utrzymanie.
Witam na mojej stronie internetowej, która jest jednocześnie blogiem opowiadającym o mojej działalności zawodowej oraz o fascynacji antykami, którą chciałbym się podzielić.

sobota, 17 listopada 2018

Wyjazd na flohnarkt w Niemczech.

Ciekawe antyki można znaleźć na pchlich targach za granicą tylko trzeba wiedzieć jak się w tej materii poruszać. Często gdy jestem w Niemczech to staram się planować tak każdy z wyjazdów aby przy okazji odwiedzić jeden czy kilka pchlich targów czy giełd w okolicy.
Bardzo pomocna w tym temacie jest strona https://www.marktcom.de - można przy jej pomocy sprawdzić gdzie w okolicy odbywają się imprezy handlowe. Warto wyszukać imprezy tematyczne w dziedzinie staroci lub gdy starocie są opisane jako element imprezy. Odwiedzanie innych imprez raczej nie ma sensu.
Dzisiaj rano odwiedziłem jeden z flohmarkt-ów w Nadrenii w okolicy gdzie mieszka moja rodzina z Niemiec.

Generalnie to na typowym pchlim targu nie ma dużej ilości prawdziwych staroci. Trzeba się trochę naszukać żeby spośród ubrań, rzeczy domowego użytku i przedmiotów stylizowanych wyłowić antyki. Dzisiaj przykładowo trafiłem kilka ładnych wyrobów z porcelany i przyjemny obraz olejny z klasycznym pejzażem.
1 komentarz:

  1. I got this website from my pal who shared with me concerning this web site
    and at the moment this time I am browsing this site and reading very informative
    posts here.

    OdpowiedzUsuń